تعریف انواع و اشکال روابط عمومی

تعریف انواع و اشکال روابط عمومی

 

به طور کلی، تعریف انواع و اشکال روابط عمومی را از بدو پیدایش تاکنون می‌توان به شرح زیر مشخص کرد :

 


 

۱-روابط عمومی سنتی : تعریف انواع و اشکال روابط عمومی

 
دوره‌ای که روابط عمومی صرفاً در داخل سازمان فعالیت می‌کند و کاری با محیط خارج از سازمان ندارد و سازمان خود را بی‌نیاز از ایجاد ارتباط با دنیای بیرونی می‌داند.
 

۲- روابط عمومی فنی (تکنیک‌گرا) : تعریف انواع و اشکال روابط عمومی
 

روابط عمومی در این مرحله به تصویرسازی مثبت از سازمان می‌پردازد و نقش او صرفاً فنی است و برای رسیدن به مقصود خود، از تکنیک‌های مختلف بهره می‌برد.
 

۳- روابط عمومی نامتقارن (سازمان‌گرا) : تعریف انواع و اشکال روابط عمومی

 
روابط عمومی در این مرحله، تسهیل‌گر و تصمیم‌گیر است و خود در جریان اتخاذ تصمیمات نقش ندارد، صرفاً اهداف سازمان را در نظر می‌گیرد و به نتایج فعالیتهای خود آگاهی ندارد.
 

۴- روابط عمومی متقارن : تعریف انواع و اشکال روابط عمومی

 
روابط عمومی در این مرحله، تکامل بیشتری می‌یابد و به ماهیت واقعی خود نزدیک می‌شود و از شیوه‌هایی بهره می‌برد که هم منافع سازمان و گروههایی مخاطب را تأمین می‌کند و هم آن را در نقش راهبردی متجلی می‌سازد.
 
بنابراین مطالعه مراحل شکل‌گیری و تکامل روابط عمومی مؤید این است که روابط عمومی در حال حاضر در مسیر تکامل خود گام نهاده و تا حدود قابل توجهی هم رشد کرده است.

 

برگرفته از کتاب اصول روابط عمومی

 


مقالات روابط عمومی

 
کاربران مشتاق به روابط عمومی می توانند برای استفاده از مقالات مفید حوزه روابط عمومی به سایت همیار روابط عمومی مراجعه کنند در این سایت به صورت مفصل تر به بحث انواع روابط عمومی و تعاریف آن ها می پردازیم
 
سایت همیار روابط عمومی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *