درباره ما

 

آشنایی با موسسه فرهنگی روابط عمومی آرمان

 

“موسسه فرهنگی روابط عمومی آرمان”، موسسه ای خصوصی از نوع سهامی خاص است که از نیمه دوم سال ۱۳۸۶ تحت این عنوان و با دریافت مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ثبت در اداره کل ثبت و اسناد شروع به کار کرده است.

این موسسه پیشتر از آن بر نامه “موسسه تحقیقات روابط عمومی” فعال شد. در این زمان، این اقدام، نخستین قدم برای راه اندازی موسسه تخصصی خصوصی روابط عمومی در این بود.

این موسسه را می توان موسسه ای قلمداد کرد که تلاش می کند تا با سازماندهی استادان و افراد مجرب در حوزه روابط عمومی، خدمات تخصصی روابط عمومی را به دفاتر روابط عمومی در بخش دولتی و خصوصی ارائه دهد و از سوی دیگر با اقدامات و تلاش های لازم، زمینه اعتلای روابط عمومی را در ایران فراهم و در سطح جهانی، هم جزء پیشگامان و موسسات برتر روابط عمومی جهان باشد.

 


 

گردهم آیی ها

 

“موسسه فرهنگی روابط عمومی آرمان” هر طول سال نسبت به برگزاری            جشنواره ها و گردهم­آیی­های مختلف اقدام می کند.

 

یکی از این گردهم آیی ها، سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی است که توسط این موسسه و به طور سالانه با حضور انبوه مدیران، کارشناسان، استادان و دانشجویان روابط عمومی و سایر حوزه های مرتبط با روابط عمومی مثل ارتباطات، روزنامه نگاری و تبلیغات برگزار می شود.

ضمناً شما می توانید اطلاعات لازم درخصوص سایت سمپوزیوم به نشانی www.Symposiumpr.com   دنبال کنید.

با این وصف، مهمترین بخش های سمپوزیوم به شرح زیر است :

 


بخش جشنواره علمی روابط عمومی

 

جشنواره علمی روابط عمومی تاکنون هشت دوره برگزار شده و طی آن علاوه بر معرفی بهترین آثار در زمینه پژوهش و مطالعات علمی و افکار عمومی، از آثار برتر در زمینه موضوع سمپوزیوم قدردانی شده و برترین های حوزه نظری روابط عمومی کشور همچون کتاب، پایان نامه، مقاله و پژوهش علمی، معرفی شده اند.

معرفی چهره های ماندگار روابط عمومی

چهره های ماندگار روابط عمومی جهان با اخذ دیدگاه­های مجامع و نهادهای علمی و حرفه ای روابط عمومی جهان از جمله “انجمن بین المللی روابط عمومی”، “انجمن آموزش و تحقیقات روابط عمومی اروپا” ،انجمن روابط عمومی خاورمیانه” و “کنفدراسیون روابط عمومی کشورهای اسلامی”، انتخاب و پس از بررسی در کمیته داوری و بر اساس شاخص معرفی می شوند.

مکانیسم انتخاب این چهره ها در داخل از طریق فراخوان عمومی و نیز اخذ نظرات انجمن ها و موسسات حرفه ای و مشورت با صاحبنظران روابط عمومی انجام  می پذیرد.

 


 

بخش نمایشگاهی توانمندیهای روابط عمومی

 

این بخش که تاکنون یازده دوره آن دایر شده است و با حضور روابط عمومی ها، شرکتهای تبلیغاتی و نهادهای ارائه کننده خدمات و تأمین کننده کالاهای تخصصی مورد نیاز روابط عمومی هر سال همزمان با سمپوزیوم برپا می شود.

 


 

بخش آموزشی

بخش آموزشی سمپوزیوم هرسال در خصوص یک موضوع تخصصی معین و با حضور استادان برجسته روابط عمومی های جهان در تهران برگزار می شود.

شهریه ثبت نام کنندگان آزاد ۵۰۰ هزار تومان و دانشجویان روابط عمومی غیرشاغل ۲۵۰ هزار تومان است.

 


 

جشنواره ستارگان روابط عمومی

در این جشنواره که هر سال در روز ۲۷ اردیبهشت ماه “روز روابط عمومی” برگزار می شود ، سنت حسنه تقدیر از جامعه روابط عمومی بدون رویکرد انتفاعی پیگیری می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش گردهم آیی های سایت موسسه رجوع شود.

 


 

آیین تقدیر از سرآمدان روابط عمومی

 

آیین تقدیر از سرآمدان روابط عمومی هرسال در تیرماه و برپایه مدل سرآمدی روابط عمومی برگزار می شود. در قالب این رویداد، روابط عمومی ها با اعزام ممیز ، ممیزی شده و براساس میزان پیشرفت آن ها در مسیر سرآمدی ، نسبت به تقدیر از آن ها اقدام می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر شما می توانید به سایت موسسه رجوع کنید.

 


 

جشنواره برترین های تبلیغات ایران

 

این جشنواره در سال ۱۳۹۴ در دستور کار این موسسه قرار گرفته است و در هر سال در دیماه و در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار خواهد شد.

هدف عمده این جشنواره ، اعتلای فعالیت های تبلیغاتی روابط عمومی هاست.

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفاً به سایت جشنواره به نشانی www.iranadfestival.com رجوع شود.

 


 

کنفرانس ملی سازمان های شنوا و رضایت محور

 

این رویداد با هدف اعتلای مطالعات ارتباطی و پژوهش های بنیادی در حوزه روابط عمومی و توجه به رضایت سنجی از مخاطبان و مشتریان و معمولاً در اسفندماه برگزار می شود.

لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت موسسه رجوع شود.

 


فعالیت های آموزشی

 

“موسسه فرهنگی روابط عمومی آرمان” با اعتقاد بر اینکه “آموزش” اولی ترین اقدام برای توسعه کیفی روابط عمومی در ایران است و نیز با توجه به اهداف آموزشی موسسه، اقدام به راه اندازی “دپارتمان آموزش روابط عمومی” کرده و به دنبال راه اندازی “مرکز آموزش ـ فنی حرفه ای روابط عمومی” با اخذ مجوز از سازمان آموزش فنی ـ حرفه ای کشور است.

ضمناً این موسسه، موضوع اخذ مجوز را پیگری کرده و به زودی کد برگزاری دوره های آموزش ضمن خدمت را در موضوع روابط عمومی دریافت خواهد کرد.

با عنایت به این نکات، این موسسه آمادگی دارد در زمیه های زیر با بخش خصوصی، دستگاه های اجرایی دولتی، بخش غیردولتی و تعاونی ها، همکاری آموزش داشته باشد:

۱- تأمین استاد و منابع آموزشی رشته روابط عمومی

۲- عقد قرارداد و برگزاری کامل برنامه های آموزشی

۳- نیازسنجی آموزشی و ارزیابی دوره های آموزشی

۴- برگزاری کارگاه های آموزشی با رویکرد کاملاً کاربردی در تهران و سایر مناطق کشور

۵- سایر زمینه ها بر اساس مذاکره و توافق

ضمناً برخی از اقدامات آموزشی موسسه تاکنون به شرح زیر است :

۱- همکاری با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در برگزاری دوره آموزشی

۲- برگزاری ۵ دوره تخصصی به روش کارگاهی برای بانک کشاورزی

۳- تأمین استاد برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه

۴- برگزاری دوره آموزشی برای سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری تهران

۵- تأمین استاد برای شرکت ملی گاز ایران و برگزاری دوره آموزش اصول روابط عمومی برای این شرکت

۶- برگزاری دوره آموزشی برای کارشناسان روابط عمومی استان زنجان

۷- برگزاری دوره آموزشی برای موسسه جهاد نصر

۸- برگزاری دوره آموزشی برای سازمان عقیدتی، سیاسی نیروهای مسلح

۹- برگزاری دوره های آموزشی برای شرکت ملی گاز ایران

۱۰- برگزاری دوره های آموزشی برای سازمان تعزیرات حکومتی

۱۱- برگزاری ۳۰ مورد برنامه آموزشی برای سایر دستگاهها

خاطرنشان می سازد مسئولیت دپارتمان آموزش این موسسه به عهده جناب آقای حمید شکری خانقاه دانشجوی دوره دکترای برنامه ریزی آموزشی دانشگاه پیام نور است.

 


 

فعالیت های پژوهشی و مطالعات افکار عمومی

 

“موسسه فرهنگی روابط عمومی آرمان” با عنایت به رویکرد علمی- تخصصی خود در خصوص تاکید بر تحقیق، پژوهش و ارزیابی فعالیتهای روابط عمومی، اقدام به راه اندازی “دپارتمان پژوهش و مطالعات افکار عمومی” کرده و در حال اخذ مجوز برای راه اندازی “مرکز افکار سنجی آرمان” است.

این دپارتمان در زمینه های زیر آماده همکاری با وزارتخانه ها، سازمانها، موسسات و شرکتهای خصوصی، دولتی، بخش غیر دولتی و تعاونی هاست:

۱- اجرای مطالعات علمی در زمینه روابط عمومی

۲- اجرای پژوهش های میدانی

۳- اجرای پروژه های سنجش افکار

۴- اجرای پروژه های اندازه گیری اثر بخشی و موفقیت برنامه های روابط عمومی

۵- اجرای پروژه های “تحلیل گفتمان” و “تحلیل محتوای مطبوعات” و برنامه های صدا و سیما

۶- سایر زمینه ها بر اساس مذاکره و توافق

ضمناً برخی از پروژه های اجرا شده توسط این موسسه به شرح زیر است:

۱- سنجش اثر بخشی تیزرهای تلویزیونی بانک کشاورزی

۲- سنجش اثر بخشی تبلیغات مطبوعاتی بانک کشاورزی

۳- تحلیل محتوای مطبوعات پیرامون اخبار تراکم برای شهرداری تهران

۴- تحلیل محتوای نامه های مردمی شرکت قطارهای رجاء

۵- تحلیل محتوای اظهارات رءیس سازمان فرهنگی- هنری شهرداری تهران

۶-تحلیل محتوای مطبوعات پیرامون سازمان تامین اجتماعی

۷- سنجش میزان رضایت مردم از عرضه همزمان بنزین آزاد و سهمیه ای

۸- سنجش رضایت شغلی همکاران سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور

۹- سنجش انتظارات همکاران شرکت ملی صنایع پتروشیمی از روابط عمومی این شرکت

۱۰- سنجش اثربخشی فعالیت های ارتباطی شرکت بهینه سازی مصرف سوخت کشور

۱۱- اجرای ۴۰ مورد پروژه دیگر برای سایر سازمانها

خاطر نشان می سازد مسئولیت مدیریت پروژه های “دپارتمان پژوهش و مطالعات افکار عمومی” این موسسه به عهده جناب آقای دکتر” امیر مسعود امیر مظاهری” دکترای جامعه شناسی و مدرس روابط عمومی و ارتباط در دانشگاه و دکتر محمدرضا رسولی استادیار دانشگاه و پژوهشگر برجسته حوزه ارتباطات است.

 


 

فعالیت های تولید علم و انتشار نشریه علمی

 

“موسسه فرهنگی روابط عمومی آرمان” در راستای کمک به جنبش نرم افزاری و تولید دانش روابط عمومی، گام های موثری را برداشته است. از جمله این تلاشها می توان به تولید کتاب های متعدد از جمله “نویسندگی در روابط عمومی” ، “راهبردهای علمی روابط عمومی” ، “اصول و نظریه های روابط عمومی” ، “ارتباطات رسانه ای در روابط عمومی” ، “تکنیک های مصاحبه در روابط عمومی” ، “روابط عمومی در سیره پیامبر اعظم (ص)” ، “روابط عمومی از دیدگاه امام علی (ع)” ، “نظریه وضعیتی در روابط عمومی” ، “تحقیقات، برنامه ریزی و سنجش اثربخشی روابط عمومی” ، “تکنیک­های برنامه ریزی آموزشی در روابط عمومی”و روابط عمومی هوشمند، شاخص های سرآمدی در روابط عمومی ، روابط عمومی و سرمایه اجتماعی ، روش های تحقیق در روابط عمومی ، شاخص های سرآمدی در روابط عمومی … اشاره کرد.

این موسسه تاکنون ۲۰ عنوان کتاب چاپ کرده و امیدوار است این حرکت را با استقبال جامعه روابط عمومی، شدت بخشد.

موسسه آمادگی دارد تا به نیازهای تخصصی سازمان ها در تولید کتب تخصصی روابط عمومی پاسخ مثبت داده و آنها را در اسرع وقت تولید و عرضه کند.

همچنین تولید نرم های آموزشی در این موسسه در حال اجراست.

انتشار نشریه تحقیقات روابط عمومی در این زمینه باید از نقش آموزشی “نشریه تحقیقات روابط عمومی” یاد کرد که با حدود ۲۵۰۰ مشترک وفادار، پیوسته به ارتقای کمی و کیفی و پاسخگویی به نیازهای اطلاعاتی جامعه روابط عمومی می پردازد.

نشریه تحقیقات روابط عمومی از سال ۱۳۷۷ به صورت فصلنامه و از سال ۱۳۷۹ به صورت دو ماهنامه منتشر می شود و دارای مجوز توزیع بین المللی بوده و تاکنون ۸۸ شماره از آن منتشر شده است.

شما می توانید با اشتراک این نشریه که هزینه آن ۸۰ هزار تومان برای شش شماره است، به طور منظم نشریه را دریافت کنید. خاطرنشان می سازد این نشریه از ابتدای انتشار به عنوان یک نشریه علمی پژوهشی اقدام به اخذ مجوز از کمیسیون بررسی نشریات علمی کرد که در ادامه به دلیل محدودیت های تبلیغاتی مجبور به عدم تمدید این مجوز شد.

 


طراحی کمپین های ارتباطی – تبلیغاتی

 

از آنجا که تأکید این موسسه برکار برنامه ای و هدفمند در روابط عمومی است، لذا طراحی برنامه های ارتباطی اعم از اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و تبلیغاتی در دستور کار این موسسه قرار گرفته و این کار با بهره گیری از برجسته ترین استادان و صاحبنظران انجام می پذیرد.

موسسه آرمان علاوه برطراحی کمپین های ارتباطی و تبلیغاتی، آمادگی اجرای کمپین، نظارت بر اجراء و مشاوره های لازم را نیز دارد.

فعالیت های مشاوره ای و توانمندسازی روابط عمومی

بخش ” فعالیت های مشاوره ای و توانمندسازی روابط عمومی” بخش مهم دیگری از “موسسه روابط عمومی آرمان” است که وظایف اساسی خود را ارائه مشاوره تخصصی به مدیران و کارشناسان روابط عمومی می داند.

این دپارتمان می تواند در زمینه های متعدد از جمله:

* آسیب شناسی روابط عمومی

* ارائه برنامه بهبود کیفیت مدیریت روابط عمومی

* تدوین شرح وظایف و نمودار تشکیلاتی تخصصی (ساختار سازمانی)

* تدوین برنامه ارتباطی

* تدوین و طراحی فرآیندهای کاری

* نظارت کارشناسی بر پیشبرد امور روابط عمومی یا اجرای پروژه های ارتباطی خاص شما را یاری دهد.

هدف ما در این بخش، توانمندسازی مستمر نیروی انسانی و تجهیز آنان به دانش و مهارت های جدید از طریق همیاری و همکاری مستقیم در طراحی و اجرای            برنامه های ارتباطی است.

ضمناً، موسسه آمادگی دارد تا قراردادهای مشاوره ای را به صورت گروهی به سازمان های متقاضی منعقد کند.

مسئولیت این دپارتمان بر عهده استاد “علی فروزفر” مدرس روابط عمومی و نویسنده کتاب های تبلیغات و بازاریابی است.

 


 

ویژگی های سایت موسسه

 

سایت این موسسه به نشانی www.Arman-pr-com علاوه بر معرفی فعالیت های موسسه دارای بخش های زیر است:

پایگاه خبر : در اینجا شما می توانید از آخرین اخبار موسسه روابط عمومی آرمان آگاه شوید .

– گنجینه مقالات: در این بخش جدیدترین مقالات روابط عمومی ، استفاده کنید .

– فروشگاه محصولات فرهنگی: در این بخش شما می توانید به صورت آنلاین محصولات فرهنگی موسسه شامل کتاب، انواع نرم افزار، نشریه و … خریداری کنید.

– پیوندها: شما از این طریق می توانید با کلیه سایت های تخصصی روابط عمومی در سطح ایران و جهان ارتباط برقرار کنید.

– مشاوره رایگان ارتباطی: در این بخش بازدیدکننده می تواند هرگونه مشاوره مورد نیاز خود را در زمینه روابط عمومی مطرح و دو روز پس از آن پاسخ لازم را دریافت کند.