تقوی نژاد

شفافیت در اقتصاد فقط با تحقق اقتصاد مقاومتی عملی می‌شود

سید کامل تقوی‌نژاد در همایش تبیین نقش روابط عمومی‌ها در تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی ادامه جهت‌گیری‌های اقتصاد کشور است که در ابتدا با ابلاغ سیاست‌های کلان اقتصادی و همچنین ابلاغ سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی از سوی مقام معظم رهبری صورت گرفته است و باید بدانیم که اقتصاد مقاومتی یعنی تکیه بر درون.

وی افزود: هوشمندی مقام معظم رهبری در اعلام و تأکید ایشان بر لزوم اجرای اقتصاد مقاومتی قبل از شوک نفتی در دنیا، بسیار قابل تقدیر است، ضمن اینکه ما می‌توانیم با اقتصاد مقاومتی،‌ اقتصاد کشور را در برابر التهابات و چالش‌ها مقاوم کرد و کارکردهای مفیدی را برای کشور به‌دست آورد.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: با اجرای دقیق و صحیح اقتصاد مقاومتی، مالیات در کشور و اقتصادمان شفاف شده و در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی مفیدالفایده است، ضمن اینکه می‌تواند در کاهش فرار مالیاتی و مبارزه مستمر با کالای قاچاق و اصلاح نظام تولید و عرضه به کشور کمک کند.

تقوی‌نژاد اظهار داشت: اعتماد به جامعه در امور مالیاتی می‌تواند منجر به رفتارهای صحیح به‌ویژه در بخش اقتصادی کشور شود که همین اعتمادسازی منجر به اعلام اظهارنامه مالیاتی از سوی یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد تولیدی در کشور شده است.

وی خاطرنشان کرد: عمده خدمات و فعالیت‌هایی که شهرداری‌ها در کشور انجام می‌دهند به دلیل عوارضی است که از مردم دریافت کرده یا از طریق مالیات جمع‌آوری شده از طریق سازمان امور مالیاتی کشور در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور افزود: مالیات بر ارزش افزود منجر به شفافیت دقیق در اقتصاد کشور می‌شود،‌البته بخشی از مخالفت‌ها با مالیات بر ارزش افزوده به صورت آگاهانه است، ضمن اینکه تأثیر بالایی هم بر عدم ورود کالای قاچاق می‌شود.

تقوی‌نژاد اظهار داشت: سال گذشته ۳ هزار شرکت صوری که مخل تولید بودند در کشور شناسایی شدند، ضمن اینکه در بخش درآمدهای مالیاتی کشور هم فقط ۴ درصد سهم مالیات به اشخاص بوده است.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در پایان اظهار داشت: ۷۷ نفر از طریق سامانه‌های مبارزه با پولشویی در کشور شناسایی شده‌اند که از آنها توانسته‌ایم ۹۹۰ میلیارد تومان مالیات بگیریم که تمامی این اقدامات در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و تمکین پرداخت مالیات از طریق خوداظهاری صورت می‌گیرد.

 


 

برای اطلاعات بیشتر درباره سمینار تبیین نقش روابط عمومی ها در تحقق اقتصاد مقاومتی می توانید از صفحه ویژه

سمینار تبیین نقش روابط عمومی ها در تحقق اقتصاد مقاومتی

استفاده کنید همچنین سایر اخبار در این حوزه را در لینک های زیر دنبال کنید

فراخوان آفرینندگان آثار هنری ، رسانه ای و ارتباطی برای تجلیل در سمینار بررسی نقش روابط عمومی ها در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی

تجلیل از ۲۰ روابط عمومی پیشرو در زمینه اقتصاد مقاومتی

فراخوان مقاله نخستین سمینار تبیین نقش روابط عمومی‌ها در تحقق اقتصاد مقاومتی

روابط عمومی‌ها نقش محوری در نهادینه‌ کردن اقتصاد مقاومتی در سازمان‌ها دارند

روابط عمومی‌ها برای طرح‌های خود پیوست اقتصاد مقاومتی ارائه کنند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *