دومین دوره جشنواره برترین های تبلیغات ایران

پوستر دومین دوره جشنواره برترین های تبلیغات ایران

 

امروزه نقش و اهمیت تبلیغات در پیشبرد اهداف سازمان­ها و شرکت­ها، ازجمله بانک­ها و بیمه­ها و سازمان‌های پیشرو که بر کسب سهم بیشتر از بازار مالی و تجاری تأکید دارند، بر کسی پوشیده نیست. درواقع، هر روز جایگاه تبلیغات در دنیای اطلاع‌رسانی، کسب‌وکار و فعالیت‌های ترویجی، پررنگ‌تر و قوی‌تر می‌شود.

براین اساس، بنگاه‌های اقتصادی و مؤسسات خدماتی و تولیدی، پیوسته در جهت اثربخش کردن تبلیغات و تنوع بخشیدن به روش‌های آن تلاش می‌کنند. در کشور ما طی سال‌های اخیر، توجه به تبلیغات، گسترش‌یافته و بانک‌ها، مؤسسات اعتباری و بیمه‌ها و سایر سازمان‌های پیشرو، سالانه حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان صرف فعالیت‌های تبلیغاتی خود می‌کنند. اگر این رقم شایان توجه در مسیر صحیح و با استفاده از روش‌های نوین، خلاق و اثر­بخش و در قالب کمپین‌های علمی تبلیغی، صرف نشود، نه‌تنها بهره‌وری لازم را نخواهد داشت، بلکه منابع مالی هنگفتی را بدون ایجاد ارزش‌افزوده، هدر خواهد داد.

بنابراین، به نظر می‌رسد برپایی جشنواره برترین­های تبلیغات ایران با رویکرد انتخاب آثار فاخر، جذاب، اثربخش و خلاق، از یک‌سو به تقویت تبلیغات در ابعاد ساختاری و محتوایی کمک خواهد کرد و از سوی دیگر زمینه‌های مناسبی برای رتبه‌بندی شرکت‌های تبلیغاتی و نیز تعامل مناسب بین آن‌ها و شرکت‌های تبلیغاتی تولیدکننده اقلام تبلیغاتی به دست خواهد داد.

نکته حائز اهمیت دیگر آنکه دومین دوره جشنواره برترین­های تبلیغات ایران در بخش ویژه خود، فعالیت­های تبلیغاتی اقتصاد مقاومتی را به طور خاص و با توجه به سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موردتوجه قرار داده است و به همین دلیل، امسال این رویداد در روز ۲۵ بهمن ماه ۹۵ و در آستانه سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبری در خصوص سیاست های اقتصاد مقاومتی برگزار خواهد شد.

امید آنکه این حرکت علمی – فرهنگی و هنری، گامی ثمربخش برای اعتلای تبلیغات در کشورمان باشد.

 

گالری تصاویر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *