پنجمین دوره جشنواره ستارگان روابط عمومی

پنجمین دوره جشنواره ستارگان روابط عمومی

تأکید بر بهبود تعامل با افکارعمومی در جشنواره ستارگان روابط عمومی
 

در آیین نکوداشت “روز روابط عمومی” تحت عنوان “جشنواره ستارگان روابط عمومی ایران” که با حضور استاندار تهران در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، بر بهبود تعامل با افکارعمومی تأکید شد.

 

“انکار” راه حل مواجهه با “افکارعمومی توده ای” نیست .

 

مواجهه تعاملانه با افکارعمومی و عدم انکار افکارعمومی توده ای ضروری است و نمی توان افکارعمومی را به “اصطلاح مدیریت” کرد.

 

در ابتدای این جشنواره هوشمند سفیدی دبیرکل خانه روابط عمومی ایران و دبیر جشنواره ستارگان روابط عمومی در آیین نکوداشت “روز روابط عمومی” با بیان این نکته گفت: امروز با وجود فناوریهای ارتباطی پیشرفته و ظهور افکارعمومی مجازی و شکل گیری مخاطب پیام آفرین و سرسخت، نمی توان از مدیریت افکارعمومی سخن گفت، بلکه باید با افکارعمومی تعامل کرد و آن را در سیاست عمومی مداخله داد.

وی نسبت بین روابط عمومی و افکارعمومی را، رابطه علت و معلولی دانست و گفت: با تقویت افکارعمومی، روابط عمومی نیز ناگزیر در مرحله تقویت بیشتر قرار خواهد گرفت.

 

سفیدی وضعیت فعلی روابط عمومی را مناسب تعامل شایسته با افکارعمومی ندانست و گفت: با وجود ضعف اساسی در شناخت، انتقال و تأکید بر توجه به افکارعمومی، نمی توان مدعی تعامل با افکارعمومی شد.

 

دبیرکل خانه روابط عمومی ایران راه تعامل با افکارعمومی را مقاومت در برابر آن ندانست و گفت: با آمدن قریب الوقوع وب ۳ در سال ۲۰۲۰، چگونه می توانیم از رشد افکارعمومی جلوگیری کنیم و از مقابله با آن صحبت کنیم؟

 

وی ادامه وضعیت فعلی روابط عمومی ها را در رابطه با افکارعمومی خطرناک توصیف کرد و گفت: روابط عمومی ها، باید در فرایند مواجهه و تعامل با افکارعمومی، توانمند شوند و مطالعات افکارعمومی، سر لوحه فعالیت های آنها قرار گیرد.

 

وی همچنین از بی توجهی و ضعف تولی گری روابط عمومی ها انتقاد کرد و گفت: سئوال اینجاست روابط عمومی با این همه ظرفیت ها و نیازی که به آن در زمینه تعامل با افکارعمومی، تقویت اطلاع رسانی و تبیین امور از آن می رود، در حال طی کردن سیر قهقرایی است، مشکل کجاست؟ شاید سیاستگذاری و شاید نبود ستاد فرماندهی؟

 

افکارعمومی را نمی توان کتمان کرد

در ادامه این رویداد، پروفسور باقر ساروخانی پدر جامعه شناسی ارتباطات ایران، طی سخنانی با تأکید بر اینکه افکارعمومی را نمی توان کتمان کرد، گفت: افکارعمومی قابل دستکاری است و نمونه چنین کاری، حرکت ترامپ در فرودگاه برای استقبال از زندانیانی بود که بعضی از آن ها حتی نمی توانستند امریکایی صحبت کنند.

 

وی تأکید کرد: افکارعمومی یک واقعیت بوده و از اهمیت بالایی برخوردار است و مطالعه دقیق و علمی و توجه به خواسته های افکار عمومی بسیار ضروری است.

 

روابط عمومی ها به همه حوزه های جامعه مسلط باشند

 

روابط عمومی ها باید به همه حوزه ها و جریانات فکری جامعه مسلط بوده و عالمانه با پدیده ها برخورد کنند.

 

محمد حسین مقیمی در پنجمین جشنواره ستارگان روابط عمومی در دانشگاه تربیت مدرس اظهار کرد: روابط عمومی عالم می تواند با بدخواهی ها و توطئه های بدخواهان برای ضعیف جلوه دادن نهاد ها و ارگان های خدمت گذار مقابله کنند و جامعه را از دو دستگی نجات دهند.

 

وی با بیان اینکه با گسترش فضای مجازی کار روابط عمومی ها حساس تر شده است افزود: روابط عمومی می تواند از عملکرد سازمان، شرکت و حزب خود و به طور کلی از دولت به شایستگی دفاع کرده و افکار عمومی را به مسیر صحیح هدایت کند.

 

مقیمی ادامه داد: روابط عمومی سالم رابط دولت و ملت، مردم و مسئولان و در حوزه های اقتصادی نیز بین تولید کننده و مصرف کننده و بیان کننده خواسته های مردم و انتقال دهنده نقطه نظرات خواسته های مردم باشد.

 

مهم ترین وظیفه روابط عمومی‌ها ایجاد ارتباطات و تعامل میان دولت و ملت است

 

رییس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور تاکید کرد: روابط عمومی می‌تواند یک رسانه باشد که مهم ترین وظیفه آن ایجاد ارتباطات و تعامل میان دولت و ملت است.

 

سید رمضان شجاعی کیاسری اظهار کرد: روابط عمومی ها برای شناسایی مشکلات مردم در بدنه دستگاه اجرایی نقش بسزایی دارند و بنده اعتقاد دارم ادارات روابط عمومی در واقع ادارات ارتباطات  و تعاملات موثر و سازنده بین مردم ،مسوولین و رسانه ها هستند.

 

وی گفت: با وجود نگاه مثبت و نزدیک دولت به روابط عمومی ها اما این بخش هنوز در جایگاه واقعی خود قرار نگرفته و اهدافش مغفول مانده است و در تلاش هستیم با توجه به سیاست های ابلاغی وزیر کشور فضای جدیدی برای فعالیت رسانه‌ای روابط عمومی ها فراهم شود که در این زمینه نیازمند نقطه نظرات کارشناسان این حوزه به‌ طورجدی هستیم.

 

وی ادامه داد: به زعم برخی از کارشناسان، اطلاع رسانی در دولت تدبیر و امید ضعیف است اما من اعتقاد دارم به تناسب سرعت رشد امروزی رسانه ها، دولت از اطلاع رسانی لحظه به لحظه عقب مانده است و برای حل این مشکل باید به فناوری های نوین مجهز شوید و ارائه آموزش های کاربردی در دستور کار داشته باشد.

 

شجاعی کیاسری با بیان این که امروز اغلب رسانه ها مکتوب نیستند، تصریح کرد: امروز ارتباطاتی موفق است که از ابزار و وسیله های روز مانند فضای مجازی، تولید محتوا، طرح ها و فیلم های گرافیکی همچون موشن گرافی و اینفوگرافی برای ارسال پیام های خود بهره مند شود.

 

وی اظهار کرد: شناخت مخاطب و پاسخگویی به نیاز او مهم ترین وظایف رسانه و روابط عمومی است که ارسال خبر نیاز آنی و فرهنگ سازی نیاز آتی مخاطب است و باید بدانیم رسانه ها نماد روشنگری یک جامعه و نماینده افکار عمومی هستند.

 

وی تاکید کرد: رسانه و روابط عمومی می تواند با سرعت، دقت و صحت موجب اعتماد آفرینی به عنوان مهم ترین سرمایه اجتماعی شود و باید همگام با رسانه های جهان باشد چرا که رسانه امروز بر اساس نیاز مخاطب، انتخابی است.

 

رییس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور تصریح کرد: ارسال پیام دارای محتوا از راه دور برای هر گیرنده پیام  و یا جمعیت فراگیر، رسانه نام دارد که بر این اساس روابط عمومی نیز می تواند یک رسانه باشد که مهم ترین وظیفه آن ایجاد ارتباطات و تعامل میان دولت و ملت است.

 

وی افزود: امروزه با رشد فناوری های نوین در عرصه ارتباطات و اطلاع رسانی، رسانه برای مخاطبان انتخابی است و در این کارزار انتخاباتی رسانه، فعالان عرصه رسانه باید تلاش مضاعف کنند تا از مخاطبین خود عقب نماند.

 

شجاعی کیاسری گفت: دقت، سرعت و صحت وسلامت خبر و پیام به مردم را سرلوحه کار قرار داده و اعتماد مخاطب را جذب کنند.

 

همچنین در این مراسم، با حضور استاندار تهران از سایت خانه روابط عمومی ایران، رونمایی شد.

 

 

بیانیه “خانه روابط عمومی ایران” به مناسبت ۲۷ اردیبهشت ماه “روز روابط عمومی”

در ادامه این بیانیه روابط عمومی ایران توسط علی فروزفر عضو هیئت موسس این خانه قرائت شد:

 

۲۷ اردیبهشت ماه، روز بزرگداشت مردم‌داری، احترام به افکار‌عمومی، روز تکریم گفت و شنود و روز تعامل، همفکری، همرایی و همراهی است.

 

۲۷ اردیبشهت ماه، فرصت مغتنمی برای تبیین اهمیت، جایگاه و کارکردهای یکی از مهارت‌ها، دانش‌ها و فنونی است که می‌تواند تأثیرات بسزایی را در تسهیل امور مردم و ارتباط آنان با سازمان‌ها بر جای بگذارد.

 

روابط‌عمومی، حرفه‌ای روبه رشد است که می‌تواند در خدمت تقویت و اجرای اندیشه‌های فرهنگی و ارتباطی مثل اخلاق، تفاهم، توسعه گفت و شنود، تقویت پاسخگویی، ارتقای رضایتمندی و افزایش مشروعیت عملکردی باشد، و این، یک ظرفیت بزرگ است که می‌تواند آگاهی را افزایش دهد و خواسته‌ها، تمایلات و انتظارات مخاطبان را به شکل سازمان یافته‌ای در اختیار تصمیم سازان و تصمیم‌گیران قرار دهد.

بر این اساس، “روز روابط عمومی”، روز مبارک و فرخنده‌ای است که باید آن را پاس داشت و به فعالان آن در تمامی سطوح تبریک گفت و بر حیات، عملکرد و تأثیرگذاری‌های آن بالید.

 

اکنون روابط‌عمومی در کشور ما هفتمین دهه حیات خود را سپری می‌کند؛ دورانی پر از فراز و نشیب و افت و خیز و تلاش برای قبولاندن خود به جامعه و مسئولان و رسیدن به بالندگی.

 

می‌توان گفت حدود ۶۷ سال از عمر روابط‌عمومی در کشور ما می‌گذرد و این حرفه در این مدت، فراز و نشیب‌های بسیاری را تجربه کرده است. ما در این مدت، اندوخته‌های ارزشمندی را رقم زده‌ایم؛ روند روبه رشد شکل‌گیری قریب به ۱۰ هزار واحد روابط‌عمومی‌ها، جمعیت بزرگ فعلان حوزه روابط‌عمومی، ایجاد نهادهای مدنی ملی و استانی، راه اندازی دوره‌های آموزش روابط‌عمومی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد، تبیین برخی از ظرفیت‌های این حرفه، وجود نشریات و موسسات تخصصی، برگزاری‌های همایش‌های ملی و بین‌المللی و انتشار صدها عنوان کتاب، عمده‌ترین دستاوردهای “هنر هشتم” به حساب می‌آیند.

 

ما در شرایطی شصت و هفتمین سال روابط‌عمومی را تجربه می‌کنیم که هنوز راهای نرفته فراوانی داریم، گرچه دستاوردهای مهمی داشته‌ایم، اما با کاستی‌های بسیاری نیز مواجهیم: ضعف آموزش دانشگاهی، عدم راه اندازی دوره دکتری روابط‌عمومی، فقدان منشور اخلاقی روابط‌عمومی خاص ایران، نبود حمایت کافی از نهادهای مدنی، ضعف بدنه کارشناسی و مدیریتی، دیدگاه غیرتخصصی مدیران ارشد نسبت به اهمیت و کاربردهای روابط‌عمومی، عدم طراحی الگوی بومی روابط‌عمومی و … نمونه‌هایی از این کاستی‌ها و ضعف‌ها هستند.

 

اما آنچه به ما انگیزه می‌بخشد، “امید به آینده” است. آینده‌ای که می‌توان با تدبیر و کوشش، نقاط قوت را تقویت و کاستی‌ها را جبران کرد. گرچه رمز غلبه بر ضعف‌ها در نزد خود ماست، لیکن بنا به نقش پررنگ روابط‌عمومی کشور، بدون مساعدت و همراهی دولت، امکان رشد روابط‌عمومی و ارتقای جایگاه و منزلت آن فراهم نیست، لذا به منظور ترسیم آینده روشن برای هنر هشتم، به همکاری دولت نیاز داریم.

 

در پایان “روز روابط عمومی” را به کلیه دست‌اندرکاران این حرفه در کشور تبریک می‌گوییم و امید داریم با هم، با همفکری و همکاری، بتوانیم هنر هشتم را به سمت تعالی و اثر بخشی بیش از پیش رهنمود سازیم.

 

اگر کاستی‌ها با حمایت متولیان و مسئولان برطرف شود، می توان امید داشت مقوله‌های مهمی همچون سامان بخشی افکارعمومی، و تأمین رضایت‌عمومی در سایه عملکرد موثر روابط‌عمومی‌ها توسعه یابد و شاهد آن باشیم که دولت، با درایت و آینده‌نگری و تعامل آگاهانه و پیشتازانه با افکارعمومی و به ویژه بهره‌گیری از توان و ظرفیت روابط‌عمومی‌ها مسیر حرکت به‌سوی توسعه متوازن و همه جانبه ملت شریف ایران را هموار می سازد.

 

تقدیر از ستارگان روابط عمومی

پس از قرائت بیانیه، برگزیدگان جشنواره ستارگان روابط عمومی معرفی شدند.

 

ستاره زرین ارتباطی :

دکتر حجت الله صیدی مدیرعامل بانک صادرات ایران

دکتر مهدی عبوری شهردار ساری

دکتر سعید خال رئیس سازمان بهشت زهرا (س) تهران

 

ستاره پیشکسوت حوزه آموزش روابط عمومی :

 

استاد محسن امینی

 

ستاره خدمت :

 

علی اکبر خدابخش

محسن رضایی

محمدجواد مسلمی

 

ستاره پیشکسوت روابط عمومی :

 

آقای حمیدرضا شمس – روابط عمومی وزارت کشور

 

ستاره شایستگی :

 

۱-خانم دکتر صدیقه ببران – مدیرکل روابط عمومی وزارت نیرو

 

۲-خانم دکتر محبوبه رنجبر – مدیرکل روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران

 

۳- دکتر علیرضا عبدالهی نژاد – مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

 

۴-دکتر مرتضی نظری – مدیرکل روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

 

۵- دکتر وحید رحمتی – مدیرکل روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران

 

۶- دکتر رضا لیاقت ورز – مدیرکل روابط عمومی صندوق توسعه ملی

 

۷-حمیدرضا رهبر – مدیرکل روابط عمومی بانک صادرات ایران

 

۸-شاهین آرپناهی – مدیر روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار (همراه اول)

 

۹- محمدحسین استاد – مدیرکل روابط عمومی بانک ایران زمین

 

ستاره حامی :

 

۱-وزارت کشور

 

۲-شرکت تبلیغاتی سروش سیما – جناب آقای احمدی

 

ستاره ارتباطی دولت :

 

دکتر محمد بطحایی وزیرآموزش و پرورش-(دکتر نظری مدیرکل روابط‌عمومی دریافت می کند)

 

ستاره ارتباطی استانی :

 

۱-روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان تهران – خانم دکتر چاووش باشی

 

۲-روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد – آقای مشرف

 

۳-شرکت توزیع نیروی برق شهرستان اصفهان – آقای علی اکبری

 

۴-اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام – آقای حسنی

 

۵- شرکت عمران شهر جدید پردیس – آقای شهمیری

 

۶-شبکه بهداشت و درمان شهرستان خدابنده – آقای قاسمی

 

۷-فرمانداری شهرستان شهریار – آقای صادقزاده

 

۸-شرکت عمران شهر جدید اندیشه – آقای ایمانی

 

۹-شرکت توزیع نیروی برق استان چهارمحال و بختیاری – آقای بیژنی

 

ستاره ارتباطی شهر :

روابط عمومی شهرداری مشهد – آقای فرهادی نیا

سازمان نوسازی کلانشهر تهران – آقای یوسف پورآذری

روابط عمومی شهرداری کرج – آقای موسوی

روابط عمومی شهرداری رشت – خانم دکتر قدیمی

 

ستاره ارتباطی پاسخگویی :

 

شرکت ارتباطات سیار (همراه اول) – آقای دکتر آرپناهی

 

ستاره ارتباطی صنعت بانکداری :

 

بانک شهر – آقای دکتر عظیمی

 

ستاره ارتباطی روابط انسانی :

 

پست بانک ایران – آقای مهندس غلامی

 

ستاره ارتباطی حوزه تعاون :

 

بانک توسعه تعاون – آقای دکتر کمره ایی

 

ستاره ارتباطی صنعت :

 

شرکت آلومینای ایران- آقای قلعه نویی

 

ستاره طلایی :

۱-وزارت راه و شهرسازی – آقای دکتر بی نیاز

 

۲-شرکت توانیر – آقای مهندس قاسمی

 

۳-سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور – آقای مهندس رزاق منش

 

۴-شرکت مخابرات ایران – آقای مهندس بیدخام

گالری تصاویر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *